Типи голосувань
Дізнайтесь більше про різні методи голосувань в Passring.
Last updated
Дізнайтесь більше про різні методи голосувань в Passring.
Last updated
Тип голосування визначає яким чином виборці можуть віддати свої голоси, і як буде обчислюватись фінальний результат.
Тип голосування визначається на рівні окремих голосувань, і дозволяє виборцям:
Обрати лише один варіант -
Схвалити певну кількість варіантів -
Оцінити кожен варіант -
Обрати варіанти в порядку пріоритетності -
Утриматись від голосування, але все ще мати кворум -
Давайте розглянемо кожен тип голосування в наступному розділі.
Кожен користувач може обрати лише один варіант. Результати будуть відображати ці голоси у відсотках від загальної кількості усіх голосів, відданих за певний варіант.
Найпростіший метод для вибору одного варіанту з декількох.
Кожен виборець може обрати (схвалити) будь-яку кількість варіантів. Кожен обраний варіант отримає однакову силу голосу.
Переваги: Одним голосуванням можна схвалювати декілька рішень, більш репрезентативні результати для вибору одного кандидата, можливість проводити вибори з декількома переможцями. Недоліки: Не має можливості виразити ступінь підтримки кожного кандидата. Просто так чи ні.
Кожен виборець має дати оцінку всім кандидатам.
Переваги: Дозволяє виборцям висловити підтримку більше ніж одному варіанту та вказати рівень їхньої підтримки. Недоліки: Потребує більше часу і додає складності до процесу голосування.
Кожен виборець має розташувати варіанти у порядку свого вподобання.
На першому етапі голоси підраховуються для першого вибору кожного виборця. Якщо вибір отримує більше ніж 50% голосів (відданих за перший вибір кожного користувача), цей вибір перемагає. Результати показуватимуть відсотки, що відображають, як користувачі голосували за свій перший вибір.
На другому етапі, якщо кандидат першого вибору не набирає більше ніж 50% від загальної кількості голосів, вибір із найменшою кількістю перших голосів виключається. Виборці, які обрали цей вибір як свій перший, тепер замість нього мають врахований свій другий вибір.
Процес продовжується протягом кількох раундів, доки один із варіантів не набере більше половини (>50%) від загальної кількості голосів.
Переваги: Підтримує варіант із найсильнішою підтримкою та зменшує кількість «втрачених» голосів. Недоліки: Складний для розуміння. Визначає лише одного переможця, погано підходить для вибору 2 або більше переможців.
Кожен виборець може обрати один з трьох варіантів: За
, Проти
, Утримався
.
Голоси, віддані за варіант «Утримався», враховуються під час обчислення чи досягнуто необхідного кворуму для прийняття пропозиції.
Переваги: Результати легко інтерпретувати і важко оскаржити. Недоліки: Варіанти вибору визначені заздалегідь і не можуть бути змінені.
Переваги: Найпростіший і найпоширеніший тип голосування, який легко використовувати. Недоліки: з нерепрезентативністю, неможливо проводити вибори з декількома переможцями.
Щоб дізнатись більше деталей, .
Є підвидом , з строго визначеними варіантами.